Největší a nejstarší česká cestovní kancelář Čedok oznámila, že má nového majoritního akcionáře. Tím se stala společnost ze Spojených států Odien. Americký investor získal 98procentní podíl v Čedoku od společnosti Unimex Group. Informovala o tom dnes společnost Odien. Podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Americká firma počítá s tím, že se Čedok stane základnou dalšího růstu Odienu v oblasti cestovního ruchu jak na domácím trhu, tak v rámci regionu střední a východní Evropy.

Stamiliony na expanzi

Podle své tiskové zprávy chce společnost Odien investovat do expanze Čedoku stamiliony korun. Kromě toho uvažuje o vstupu do dalších cestovních kanceláří nejen v České republice, ale v celém regionu.

"Odvětví cestovního ruchu je sektorem, který ve střední a východní Evropě čeká dynamický růst. Jsme přesvědčeni, že Čedok jako přední cestovní kancelář v regionu má veškeré předpoklady reagovat na tento trend a saturovat rostoucí poptávku. Nejmodernější informační technologie, kvalifikovaný profesionální tým odborníků, vysoká kvalita zákaznického servisu a široká pobočková síť společnosti jsou zárukou toho, že Čedok bude v budoucích letech obsluhovat stále větší počet klientů jejichž nároky na kvalitu produktu i zákaznického servisu každoročně porostou. Soustavný růst objemu tržeb Čedoku v minulých letech odráží tento trend a dokazuje, že Čedok je značkou kvality a spolehlivosti." řekl správce společnosti Odien, Michael Saran.

"Při výběru potencionálního investora jsme jako hlavní kritérium hodnotili garanci dalšího rozvoje a růstu společnosti spolu s možností její expanze nejen v České republice. Jsme přesvědčení, že Odien jako významný nadnárodní investor spolu se zkušeným managementem Čedoku naváže na výsledky naší jedenáctileté práce a bude i v budoucnosti posilovat postavení Čedoku jako spolehlivé cestovní kanceláře nabízející svým zákazníkům kvalitní služby s nelepším poměrem mezi cenou a kvalitou." řekl Jiří Šimáně, předseda představenstva společnosti Unimex Group.

Odien Group je investiční holding, který investuje ve střední a východní Evropě od roku 2004. Společnost primárně využívá mimořádných příležitostí a investuje do společností, které nabízejí vysoký potenciál růstu ve středně až dlouhodobém horizontu. Odien má regionální pobočky v Praze a Istanbulu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru