Významná nadnárodní venture kapitálová společnost Index Ventures (IV) ve středu oznámila spouštění nového fondu zaměřeného na financování start-upů v jejich raných fázích. Zaměřuje se na Evropu, USA a Izrael a k dispozici bude mít 550 milionů dolarů (11 miliard korun). Ty chce použít na nákup podílů v 30 až 40 mladých technologických firmách. Pro IHNED.cz to oznámil partner IV Jan Hammer.

Index Ventures už dříve zafinancovali dva původem české start-upy - nadvakrát (naposledy letos v únoru) vedli investici pro Socialbakers a ještě před tím v listopadu loňského roku koupili podíl v ostravských Futurelytics. A nemusí zůstat jen u nich: "V Česku se momentálně na pár příležitostí díváme," naznačil Hammer.

I samotná přítomnost Hammera mezi dvacítkou partnerů, kteří mají rozhodující pravomoci při přesunech investovaných částek, může být pro mladé české podnikatele nadějí. Jak sám přiznává, jednou z cest, kudy se objemný kapitál nadnárodních investorů dostává k mladé firmě, jsou i osobní kontakty a známost konkrétního prostředí. Tím je pro Hammera, který sice už více než dekádu působí v londýnských investičních společnostech, rodné Česko.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.