Americká finanční společnost Bank of America hospodařila ve druhém čtvrtletí s čistým ziskem 3,22 miliardy dolarů. když zisk klesl o 5,5 procenta proti stejnému období o rok dříve.  To je ale lepší výsledek, než s jakým počítali analytici. Podle agentury Bloomberg banka vydělala díky poplatkům v divizích cenných papírů.

Čistý zisk Bank of America tak činil 33 centů na akcii, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali pád ze 72 centů v 1Q08 až na 18 centů, analytici Reuters odhadovali zisk 29 centů na akcii. Tržby vzrostly meziročně o 60 % na 33,1 miliard dolarů, ale mírně zaostaly za očekáváním, když anayltici Reuters čekali 33,26 miliard dolarů

Za poklesem zisku je především větší objem špatných úvěrů a nutnost vytvářet proti nim rezervy a opravné položky. Vzhledem k rozsahu pskytnutých úvěrů a rostoucí nezaměstnanosti proto trh výsledky banky překvapily.  Analytici očekávali, že banka bude recesí zasažena více než ostatní zástupci finančního sektoru, kteří se zaměřují na korporátní klientelu.

Generální ředitel Kenneth Lewis řekl, že současné prostředí bude mít na hospodaření banky vliv ještě v roce 2010.

Ze zisku Bank of America ve druhém čtvrtletí letošního roku bylo celkem vyplaceno držitelům preferenčních akcií 805 milionů dolarů na dividendách, z nichž 713 milionů dolarů přišlo na konto americké vlády, která preferenční akcie v bance získala výměnou za finanční pomoc pro překonání krize.

K růstu čistých výnosů přispěla hlavně akvizice investiční banky Merrill Lynch. Výnosy mírně zaostaly za odhady, protože analytici očekávali jejich růst na 33,26 miliardy dolarů.