Skupina Kofola vykázala v prvním letošním pololetí konsolidovaný čistý zisk 67,609 milionu Kč. Obrat byl zhruba stejný jako v první polovině roku 2008. Vyplývá to z tiskové zprávy společnosti, kterou poskytl její mluvčí Martin Klofanda. Ještě v 1. čtvrtletí 2009 přitom skupina vykazovala ztrátu téměř 87 milionů korun.

"Výsledky odpovídají charakteru našeho podnikání, první čtvrtletí je pro nás vždy nejtěžší období vzhledem k sezonnosti na nealko trhu a roční zisk je závislý především na výsledku 2. a 3. kvartálu,“ uvedla finanční ředitelka skupiny Simona Nováková. Výrobce nealkoholických nápojů si podle ní udržel tržní pozice i přes trvající hospodářskou recesi.

Vedení skupiny předpokládá, že pozitivní vývoj výsledku hospodaření se podaří udržet i v průběhu 2. pololetí. Napomůže tomu příznivý vývoj kurzu lokálních měn, ale i zvýšení celkové efektivity skupiny, jejíž součástí je i reorganizace výroby, ke které dochází v průběhu letošního roku.

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nápojů ve střední Evropě. Působí především na českém, polském a slovenském trhu, kam vedle nápoje Kofola dodává také sirupy Jupí, vodu Rajec, Top Topic či RC Colu. Celkově v České republice zaměstnává 700 lidí. Majoritní 57procentní podíl ve skupině stále drží rodina Samarasových, původních zakladatelů firmy.