Druhá největší jihokorejská automobilka Kia Motors v prvním čtvrtletí díky růstu prodeje zečtyřnásobila čistý zisk na 398,6 miliardy wonů (zhruba 6,9 miliardy korun) z 97,4 miliardy wonů před rokem. Oznámila to v pátek firma. Dodala, že výsledky byly podpořeny rovněž nárůstem zisků výrobních divizí v Číně a na Slovensku.

Tržby společnosti meziročně vyskočily o 39 procent na 4,86 bilionu wonů. Objem prodeje se zvýšil dokonce o 69 procent na 474 625 vozů. "Výsledky za první čtvrtletí se zlepšily díky zvýšení objemu prodeje a vlivu nových modelů," uvedla firma.

Kia je dceřinou společností největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor. Společně tvoří pátou největší automobilovou skupinu na světě. Hyundai předloni oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních vozů v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v roce 2007 sériovou produkci automobilů u slovenské Žiliny.

Hyundai ve čtvrtek oznámila, že její čistý zisk vzrostl v prvním čtvrtletí pětinásobně na rekordních 1,13 bilionu wonů (asi 19 miliard Kč) ze 225 miliard wonů před rokem. K růstu firmě dopomohl silný výkon na dynamických trzích Číny a Indie a zvyšování podílu ve Spojených státech.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru