Hypoteční banka, která je jedničkou na domácím hypotečním trhu, zvýšila loni čistý zisk meziročně o 18,8 procenta na 1,39 miliardy korun. Banka poskytla v loňském roce hypotéky za 28,4 miliardy korun, což je meziročně o 28,3 procenta méně. Sdělila to mluvčí banky Irena Zatloukalová.

"Vývoj celého trhu za rok 2009 lze hodnotit jako překvapení. Jako Hypoteční banka jsme dopadli velmi dobře, splnili jsme plánované finanční ukazatele, udrželi naši produktovou nabídku a uhlídali úvěrová rizika," uvedl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil.

Tuzemské banky v roce 2009 poskytly občanům hypotéky za 73,85 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2008 to znamenalo pokles o 39 procent.

Odhady do budoucna jsou předčasné

Na konci loňského roku měla Hypoteční banka objem bilance 164,8 miliardy korun, což představovalo meziroční zvýšení o 19,2 procenta. Objem úvěrů za klienty loni stoupl o 14,1 procenta na 136,7 miliardy korun.

"Výsledky prvního čtvrtletí roku 2010 jsou na srovnatelné úrovni s loňským rokem a pohled do budoucna lze převzít ze studie společnosti Deloitte, která odhaduje letošní objem hypoték na 90 procent produkce roku 2008. Každopádně již nyní dělat odhady na celý rok je poměrně předčasné," uvedl Sadil.

Hlavním akcionářem Hypoteční banky je Československá obchodní banka ze skupiny KBC. Skupina Československé obchodní banky loni zvýšila čistý zisk na 17,4 miliardy korun. V roce 2008 vykázala ČSOB kvůli přecenění investičního portfolia na nulu čistý zisk 1,03 miliardy Kč.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru