Celkové přijaté sázky sázkové společnosti Fortuna vzrostly v roce 2010 podle předběžných údajů o 14 procent na 384 milionů eur (9,2 miliardy Kč). Hrubé výhry stouply o devět procent na 93 milionů eur (2,2 miliardy Kč). Fortuna Entertainment Group, největší středoevropský provozovatel kurzových sázek působící v Polsku, České republice, Slovensku a Maďarsku, to ve středu oznámila v tiskové zprávě. Souhrnné předběžné výsledky za minulý rok zveřejní Fortuna 1. března.

"Dosažené klíčové ukazatele hospodaření společnosti považujeme za velmi pozitivní a jsme rádi, že jsme dodrželi náš závazek daný investorům během IPO (primární emise akcií) a dokázali udržet dynamiku růstu za celý rok 2010, “ uvedl generální ředitel Fortuna Entertainment Group Jiří Bunda. Hlavními cíli společnosti v tomto roce zůstává expanze pobočkové sítě, rozvoj on-line sázení, dojde-li k úpravě legislativy zavedení on-line sázení v Polsku a start projektu číselných loterií v ČR.

"Předběžné výsledky Fortuny překvapily pozitivně," komentoval data analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský. Potvrdila se podle něj očekávání postupného růstu sázkového trhu ve střední Evropě, což se odrazilo v růstu objemu přijatých sázek i hrubých výher.

Hrubé tržby konkurenční sázkové kanceláře Tipsport v ČR loni vzrostly o sedm procent. Vlastník Fortuny Penta nabídla finanční pomoc Sazce, která se ocitla ve finančních problémech a čelí insolvenčnímu řízení. Tržby Sazky ze sázkové a loterijní činnosti dosáhly v loňském roce 7,3 miliardy Kč a meziročně se snížily.

S cennými papíry Fortuny se na hlavním trhu pražské burzy poprvé obchodovalo 22. října. Nabídkovou cenu za akcii Fortuna stanovila na 105,52 koruny (4,30 eura) za kus. V posledních dnech se akcie obchodovaly těsně nad stokorunovou hranicí.

Fortuna je dvojkou českého kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu. Nabídka akcií Fortuny představuje první primární emisi akcií sázkové společnosti na burzách v regionu střední a východní Evropy. Hlavním akcionářem Fortuny je Penta Investments.