Těžební společnost , vlastník OKD, v letošním pololetí snížila čistý zisk meziročně o 60 procent na 35 milionů eur (zhruba 873 milionů Kč).

Výnosy firmě klesly o 17 procent na 694 milionů eur (17,35 miliardy korun). Konsolidované neauditované výsledky NWR zveřejnila na svých webových stránkách.

Podle firmy jsou podmínky na regionálním trhu stále náročnější.

"Převládající strukturální potíže zemí eurozóny nadále negativně ovlivňovaly náladu na trzích, což vedlo ke zpomalení regionálního trhu s ocelí. V celosvětovém měřítku se projevuje převis nabídky na trhu s koksovatelným uhlím, což vede k pádům spotových cen," uvedl předseda představenstva Mike Salamon.

NWR počítá s růstem těžby uhlí

Firma v prvním pololetí vytěžila 5,8 milionu tun uhlí, tedy meziročně zhruba o procento méně. Externí prodeje uhlí činily 4,8 milionu tun, což představuje pokles o 11 procent.

Produkce koksu se meziročně snížila na 349.000 tun z 400.000 tun a externí prodeje koksu klesly na 303.000 tun z 321.000 tun.

Za celý letošní rok NWR předpokládá produkci uhlí v rozmezí mezi 11 až 11,1 milionu tun a externí prodeje v objemu mezi 10,3 až 10,4 miliony tun. Produkci koksu očekává 700.000 tun a prodeje koksu ve výši 600.000 tun.

Skupina se také rozhodla, že za oprvní pololetí vyplatí dividendu ve výši 0,06 eur na jednu akcii.

Jedním z vlastníků NWR je i miliardář Zdeněk Bakala, kterému patří i Economia, mimo jiné vydavatel Hospodářských novin a provozovatel serveru IHNED.cz.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru