PLZEŇ 23. června (FinWeb, ČTK) - Obě keramičky drží v Calofrigu necelých 98 procent akcií.

Převod majetku by měl soud zapsat v září nebo v říjnu, kdy všechny tři čeští výrobci obkladů (CHKZ, Keramika a Rako) zaniknou bez likvidace a veškerý jejich majetek bude převeden na Lasselsberger. ČTK to řekl šéf představenstva Lasselsbergeru Josef Pavelka.

Calofrig loni snížil čistý zisk na 963 tisíc korun ze 60,7 milionu korun v roce 2001. Hospodářský výsledek před zdaněním klesl z 63,4 na devět milionů korun. Tržby společnosti přitom meziročně vzrostly o 78 milionů na 814 milionů korun. Z toho export reprezentoval 153 milionů a zvýšil se tak o více než deset procent. Firma má více než 300 zaměstnanců.

"Přes stagnaci tuzemského trhu stavebních materiálů a tvrdost konkurenčního prostředí se nám podařilo zvýšit prodej zejména suchých maltových směsí," řekl předseda představenstva Calofrigu Luděk Šílený. Za prodej směsí firma utržila více než 551 milionů korun, z toho export přesáhl 56 milionů. U směsí si podnik meziročně polepšil o 45 milionů korun.

"Počítáme s dalším upevňováním pozice na českém i evropském trhu, zejména v oboru suchých maltových směsí," uvedl Pavelka. Podnik bude nadále přirozenou součástí skupiny Lasselsberger. Společnost, která loni investovala 35 milionů korun pouze do modernizace stávající technologie, nevyplácí dividendu už čtvrtým rokem a zisky využívá na zvyšování vlastního jmění.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru