***HLAVNÍ ZPRÁVY***
Michal Pohanka chce po odchodu z klubu ČSSD a ze strany zůstat nezávislým poslancem, ale je připraven se sociální demokracií nadále spolupracovat. Prohlásil to poté, co se dnes poprvé po dvou dnech skrývání objevil na veřejnosti a přišel do Poslanecké sněmovny.
Na třetině území republiky se po týdnu znovu otevřely volební místnosti. Ve 14:00 dnes začalo druhé, tedy závěrečné kolo voleb do třetiny Senátu. Voliči v něm vyberou 27 senátorů z 54 finalistů. Svými hlasy rozhodnou nejen o složení Senátu na příští dva roky, ale zřejmě tím také ovlivní další jednání o budoucí vládě.
Česká republika by mohla pomoci zprostředkovat komunikaci mezi Gruzií a Ruskou federací, míní předseda českého Senátu Přemysl Sobotka. Českou pomoc, podmíněnou souhlasem obou stran, nabídl při dnešním jednání s předsedkyní gruzínského parlamentu Nino Burdžanadzeovou.
***SPORT***
Český reprezentační gólman Petr Čech si nepamatuje střet s útočníkem Readingu Stephenem Huntem, po němž skončil se zlomeninou lebky na operačním sále. Brankář londýnské Chelsea se po necelých dvou týdnech přišel podívat mezi spoluhráče a prostřednictvím tiskového oddělení klubu poskytl rozhovor vybraným českým médiím. V něm si postěžoval, že má pořád velké bolesti.
***FINANČNÍ ZPRAVODAJSTVÍ***
Telekomunikační firma Telefónica O2 zvýšila za tři čtvrtletí letošního roku meziročně čistý zisk o 34 procent na 6,8 miliardy korun. Ekonomové přitom odhadovali o 400 milionů korun nižší profit.
***PŘEDPOVĚĎ POČASÍ***
Zítra bude oblačno až polojasno, na jihu a jihozápadě místy déšť nebo přeháňky. Jinde se srážky vyskytnou jen ojediněle. Nejvyšší teploty 12 až 16 st., v 1000 m na horách kolem 9 st.C.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist



