Pražská burza se už od přelomu roku potýká s velmi malým zájmem investorů. Objemy obchodů jsou dlouhodobě velmi nízké. Hodnota indexu PX se tak propadla pod 800 bodů. Takhle hluboko přitom index PX spadl naposledy loni 24. listopadu.

V úterý nakonec pražská burza ztratila 2,32 procenta. Hodnota indexu PX tak zakončila úterní obchodování na 798,9 bodu. Pražská burza tak klesala i druhý obchodovací den tohoto týdne. Podobná nejistota a panika panují i na ostatních světových akciových trzích.

Erste Bank s dvouciferným propadem 

Už druhý den v řadě stahovaly burzu "ke dnu" akcie Erste Bank, které se v úterý propadly o 10,36 procenta na hodnotu 307 korun za akcii. Akcie Erste Bank tak v úterý spadly pod své dosavadní minimum na lokálním trhu. To činilo 330 korun za akcii, přičemž na této úrovni byly akcie Erste Bank 20. listopadu loňského roku. Během dne sice spadly až na hranici 300 korun, ale později část svých denních ztrát umazaly.

V červených číslech ale skončila většina titulů na pražské burze. Například akcie mediální skupiny CME (CETV) ztratily 8,43 procenta a NWR 4,48 procenta.  

Přečtěte si také

Objem obchodů ve SPADu se v úterý "vyhoupl" na podprůměrných 1,561 miliardy korun. Denní průměr za poslední rok přitom činí 4,006 miliardy korun.

"Veškerá aktivita se v útarý upírala především na Erste. Zbytek trhu byl spíše neaktivní, vyčkává se, kam akciové trhy budou dále směřovat. Nyní je vše ovlivněno negativními zprávami z bankovního sektoru. Nikdo si není jistý, ksm se trhy v následujících týdnech a měsících vydají," uvedl pro server iHNed.cz makléř Patria Finance Josef Kohout s tím, že velmi nízké objemy jsou napříč akciovými trhy v celé Evropě.

Podle něj se dají i na pražské burze očekávat ještě další propady, které by mohly být ještě hlubší než loni, kdy se index PX dostal pod 750 bodů.