Dráhy ve čtvrtek představily nový vzhled interiéru vagonů první třídy. Nový vzhled souvisí s novým barevným vyvedením vlaků ČD, které společnost poprvé představila počátkem prosince. Rekonstrukcí vnitřku prošel klasický rychlíkový vagon; prototyp by mělo do konce pololetí následovat dalších deset vozů. Vylepšená první třída bude jezdit například na rychlících z Prahy do Chebu či Českých Budějovic.

"Zjišťujeme, že dneska vozy první třídy jsou na některých soupravách vlaků horší než vozy druhé třídy," zdůvodnil rekonstrukci Miloslav Kothera z odboru kolejových vozidel. Přeměna jednoho vagonu stojí půl milionu korun. Další rekonstrukce prý budou záviset na množství volných peněz.

Vagony jsou vyvedeny převážně v béžové barvě v kombinaci s modrými prvky. Zachovány zůstaly detaily jako držáky zavazadel, kličky topení, stolečky nebo lampičky, dostaly však nový lesk. "Ten vagon má nějakou historii, takže by nebylo dobré tu historii lámat a dělat z toho pendolino," uvedl Josef Nový, jednatel firmy Janoza CZ, která vůz rekonstruovala.

 

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru