Společnost RegioJet podnikatele Radima Jančury chce podat nabídku na provoz čtrnácti železničních tratí v polovině června ministerstvu dopravy, které rychlíky na české železnici platí. Vyplývá to z pozvánky firmy na tiskovou konferenci 15. června v Praze. ČTK ve čtvrtek informaci potvrdil sám Jančura.

Firma chce jezdit například z Brna do Prahy, z Prahy do Českých Budějovic nebo z Liberce do Ústí nad Labem. Jančura nesdělil, od kdy je firma schopná dopravu zajistit a jakými vlaky, odkázal na tiskovou konferenci příští pondělí. RegioJet získala licenci na provozování drážní dopravy před několika týdny.
Vstupu nové firmy na českou železnici musí předcházet výběrové řízení ministerstva dopravy. To nyní automaticky objednává rychlíky u Českých drah, kterým za ně letos zaplatí přes čtyři miliardy korun.

Předchozí ministr dopravy Petr Bendl (ODS) slíbil, že pokud se objeví konkurenční nabídka, úřad tendr vypíše. "Musíme to posoudit, oficiálně žádnou nabídku nemáme, takže to nelze hodnotit na základě zpráv z médií," uvedl ve čtvrtek mluvčí MD Karel Hanzelka.
Související