České dráhy zavedou na srpen levnější tarif na pendolino do Vídně, který budou moci využít pouze žadatelé o kanadská víza. Zpáteční jízdenky budou stát 914 korun, celkem jich dráhy nabídnou 20 denně. Nákup bude mít i řadu dalších omezení. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Jízdenky bude možné koupit výhradně v internetovém obchodě ČD nebo po telefonu zatím v období od 3. srpna do konce prázdnin na každý všední den. Jízdenka bude platit pouze jeden den pro druhou třídu, přičemž nákup se musí uskutečnit nejpozději tři dny před odjezdem.

Striktní podmínky cesty

Cestující pojedou ranním pendolinem s odjezdem z Prahy v 5:57 a příjezdem do Vídně v 10:02. Zpátky budou muset využít pendolino, které odjíždí z Vídně v 15:58 hodin a do Prahy přijíždí ve 20:01.

Na zpáteční cestě bude nutné se prokázat razítkem kanadské ambasády s příslušným datem. "Cestujícím doporučujeme, aby si nechali potvrdit jízdenku již při podávání žádosti dopoledne, aby vízové oddělení vědělo, že tito žadatelé musí stihnout vlak s odjezdem v 15:58," uvedl mluvčí kanadské ambasády v Praze Michael Vlček.

Kanada zavedla víza pro Čechy - čtěte ZDE

Kanada si za víza vyslechla kritiku: Zahráváte si s životy českých Romů - čtěte ZDE

Kanada zavedla víza pro Čechy od 14. července především kvůli množství žadatelů o azyl z řad českých Romů. Víza v mnoha ohledech zkomplikovala život cestovním kancelářím, prodejcům letenek i individuálním cestovatelům.