Společnost ČKD PRAHA DIZ podepsala smlouvu za 880 milionů korun na dodávku dvou dieselgenerátorových stanic pro třetí a čtvrtý blok slovenské Jaderné elektrárny Mochovce. Sdělila to v úterý manažerka komunikace ČKD Group Michaela Kindlová. Montáže zařízení firma zahájí na jaře příštího roku a obě stanice předá zákazníkovi v roce 2012.

"Na tuto dodávku chceme navázat dalšími projekty pro Slovenské elektrárny ENEL. Podílet se chceme také na dostavbě JE Mochovce v oblasti sekundárního okruhu elektrárny," uvedl člen představenstva ČKD PRAHA DIZ Tomáš Klecker.

Výkon šesti dieselmotorů s generátory bude celkem 18 megawattů. Dieselgenerátorové stanice pro první a druhý blok elektrárny v minulosti dodala rovněž ČKD.

Představení firem 

ČKD PRAHA DIZ je dodavatelem investičních celků pro energetiku, plynárenství, ropný průmysl a teplárenství. V současnosti zaměstnává přibližně 350 lidí. Podle informací ze sbírky listin firma loni hospodařila se ziskem po zdanění 48 milionů korun. Předloni byla naopak ve ztrátě téměř 50 milionů korun. Tržby loni vzrostly o 55 procenta, a to na 2,876 miliardy korun.

ČKD GROUP je společenství inženýrských a výrobních firem, které působí ve strojírenském a elektrotechnickém průmyslu. Hlavním zaměřením skupiny jsou například dodávky komplexních investičních celků a komponentů pro energetiku obnovitelných zdrojů. V současnosti zaměstnává celkem 1300 lidí.

Skupinu ČKD GROUP tvoří šest společností - ČKD NOVÉ ENERGO, ČKD PRAHA DIZ, ČKD ENERGY (pro obchodní rozvoj v bývalých postsovětských republikách), ČKD ELEKTROTECHNIKA, Polovodiče a Pacovské strojírny.