Měnový výbor maďarské centrální banky dnes podle očekávání snížil základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na osm procent. Oznámila to banka v pondělním prohlášení.

Ze 23 analytiků dotazovaných agenturou Reuters jich 19 očekávalo snížení úroků o půl procentního bodu. Čtyři předpokládali, že se úroky měnit nebudou.

Banka v letošním roce snížila úrokové sazby poprvé v červenci, a to až o jeden procentní bod.

Prognóza: maďarská ekonomika letos klesne o 6,7 procenta

Maďarská ekonomika by v letošním roce měla klesnout o 6,7 procenta. Míra inflace v Maďarsku v červenci stoupla na 5,1 procenta z červnových 3,7 procenta. K růstu přispělo hlavně zvýšení daní.

Bankovní rada České národní banky na svém posledním zasedání na počátku tohoto měsíce poprvé od května upravila úrokové sazby. Základní úrokovou sazbu snížila o čtvrt procentního bodu na historicky nejnižší úroveň 1,25 procenta.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru