Škoda Superb Combi se veřejnosti představí na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Podle mluvčího automobilky Evžena Krauskopfa by se auto mělo dostat do prodeje ještě letos.

"V současné chvíli finišují přípravy k náběhu sériové výroby v Kvasinách, předpokládáme, že bude zahájena na podzim," řekl mluvčí. První modely Superb Combi by se na vybraných trzích mohly objevit ještě do konce roku.

Jako první si bude moci auto důkladně prohlédnout odborná veřejnost na koncernovém večeru VW 14. září před zahájením frankfurtského autosalonu. "Superb si tam odbude svou výstavní premiéru. V rámci této akce budou také zveřejněny další informace k modelu," řekl Krauskopf.

Cena je zatím tajná

Kolik nový vůz bude stát, není zatím jasné, automobilka uvedla, že cenu oznámí později. Spekuluje se však o tom, že by mohla začínat o trochu výše než u provedení sedan, tedy lehce nad 600 tisíc korun.

Vůz by tak byl cenově srovnatelný například s konkurenčním Fordem Mondeo či Volkswagenem Passat a stál by výrazně níže než kombi modely prémiových značek, jako je Audi A6, BMW 5 nebo Mercedes E. Jejich ceny startují nad jedním milionem korun.

Tradiční výhodou Škody proti konkurenci by měl být velký objem zavazadlového prostoru.

"Superb Combi bude mít důležitou roli v budoucím vývoji odbytu této modelové řady. Na mnoha trzích západní Evropy je tato varianta ve střední třídě výrazně preferovaná před sedany nebo liftbacky a konkrétně v Německu, které je největším trhem Škody, se karoserie kombi podílí na odbytu ve třídě 60 až 80 procenty, podle modelu," uvedl Ondřej Láník na serveru Auto.cz.

Kombi verze vlajkové lodi společnosti navazuje na limuzínu, jejíž současná generace si přibližně rok po uvedení na trh našla více jak dvaačtyřicet tisíc majitelů.

Největší česká automobilka letos už jednu očekávanou novinku představila, v červenci se začala prodávat sportovně-užitková Škoda Yeti.