Těžební společnost New World Resources (NWR), která je vlastníkem českého producenta uhlí OKD, si dohodla úvěrovou linku v hodnotě 141 milionů eur (3,6 miliardy Kč). Oznámila to v pondělí firma. Peníze by měly být určeny na modernizaci zařízení společnosti.

NWR může tuto úvěrovou linku, za kterou ručí německá úvěrová pojišťovna Euler Hermes, využít do června příštího roku. Půjčku by pak vrátila v 17 půlročních splátkách, oznámila agentura Reuters.

Ztráta 41,1 milionu eur

NWR hospodařila v prvním pololetí se ztrátou 41,1 milionu eur po zisku 189 milionů eur před rokem. Tržby společnosti meziročně klesly zhruba o polovinu na 484 milionů eur.

NWR je přední těžební firmou ve střední Evropě a jednou z největších průmyslových skupin v Česku. Klíčový majetek NWR představuje černouhelná těžební společnost OKD, která provozuje na Ostravsku a Karvinsku pět dolů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist