Průmyslová výroba v Německu se v červenci v meziměsíčním srovnání překvapivě snížila o 0,9 procenta. Oznámilo to v úterý německé ministerstvo hospodářství. Dodalo však, že v celém třetím čtvrtletí produkce pravděpodobně stoupne. Navíc opravilo červnový údaj na nárůst o 0,8 procenta z původně ohlášeného poklesu o 0,1 procenta.

Analytici podle průzkumu agentury Reuters počítali v červenci s nárůstem průmyslové výroby o 1,5 procenta. Podle ministerstva byl červencový výsledek negativně ovlivněn prázdninovými faktory. "V celém třetím čtvrtletí lze vzhledem k základní úrovni produkce a pokračujícímu růst zakázek očekávat nárůst průmyslové výroby," upozornil úřad.

Německo v recesi

Ministerstvo již v pondělí oznámilo, že zakázky na průmyslové zboží v Německu v červenci stouply o 3,5 procenta. To spolu s úterní zprávou o růstu exportu podpořilo názor, že ekonomická aktivita v Německu ve třetím čtvrtletí pokračuje v oživení.

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí stoupla o 0,3 procenta. Dostala se tak z recese, ve které strávila celý rok. Německo je největší ekonomikou v Evropě. Je rovněž klíčovým trhem pro české podniky a do značné míry předurčuje, jak si povede celé české hospodářství.