Americké akcie v průběhu včerejšího obchodování znovu posilovaly, hlavní akciové indexy zakončily obchodování opět v zelených číslech (Dow Jones Industrial. Avg. +0,56%, S&P 500 +0,66%, Nasdaq +0,39% ). Hlavní důvody pro včerejší růst lze hledat v sérii vyšších doporučení pro řadu klíčových společností – namátkou např. Macy’s nebo JP Morgan Chase. Akciím komoditních společností pomohly k další cestě vzhůru také rostoucí ceny komodit ve spojitosti s neustále klesajícím dolarem.

Dnešní den bude v režii vyhlášení výsledků ze zasedání FOMC v 20:15 SEČ. Neočekává se, že by FED měnil klíčovou úrokovou sazbou, která je nyní na svých minimech (0-0,25%), obchodníci však budou věnovat pozornost doprovodným komentářům, které by měly naznačit budoucí kroky americké centrální banky, zejména pak v souvislosti s tzv. „exit strategy“.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují v mírně zelených číslech (DJIA +0,06%, S&P 500 +0,21%, Nasdaq +0,22%).

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru