Praha bude mít od jara příštího roku znovu přímé letecké spojení do Kanady. Podle informací půjde s největší pravděpodobností o linky do Toronta a Montrealu, které bude zajišťovat kanadská společnost Air Transat.

Do stejných měst létaly z Prahy také České aerolinie. Kvůli šetření nákladů však linku do Montrealu zrušily už v loni v lednu, linku do Toronta firma po sezonním omezení definitivně zruší koncem října.

Letiště Praha se dlouhodobě snaží přivábit dálkové linky, neboť přivážejí lukrativní přestupující pasažéry. Dosud však dálkových linek spíše ubývá, jediným zaoceánským spojem zůstane v zimě linka Delty do New Yorku. Mluvčí letiště Eva Krejčí dnes pouze potvrdila "intenzivní jednání o letech do Kanady".

Spolupráce s ČSA

Podle informací je také pravděpodobná takzvaná codesharová spolupráce Českých aerolinií s Air Transat. Obě firmy by si například navzájem prodávaly letenky nebo uznávaly míle ve věrnostním programu.

ČSA nebudou mít od příštího roku žádné dálkové letadlo a ve sdílení kódu s jinou společností vidí cestu, jak zachovat dálkové linky ve svém letovém řádu.

Air Transat se zaměřuje především na přepravu rekreantů na dovolenou. Společnost patří do skupiny Transat, která je mezinárodním touroperátorem. V České republice chce údajně otevřít své pobočky a zaměřit se mimo jiné na lázně.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist