Středisko Služeb Kupónové Privatizace podle ČNB poskytovalo minimálně od srpna 2004 do prosince 2007 investiční službu obchodování s investičními nástroji na vlastní účet, a to ve vztahu k akciím společnosti ŠTI Holding. ČNB o sankci rozhodla již dříve, ale Středisko Služeb Kupónové Privatizace podalo rozklad.

Zástupce Střediska Služeb Kupónové Privatizace se ČTK nepodařilo kontaktovat. Středisko Služeb Kupónové Privatizace má sídlit podle seznamu občanských sdružení ministerstva vnitra na pražské adrese v Rybné ulici 14, tedy v Burzovním paláci. Recepční paláce ale uvedla, že podobné sdružení v budově nikdy nepůsobilo a jeho zástupce zde marně hledala i policie.

Na aktivity Střediska Služeb Kupónové Privatizace upozorňovala již v minulosti Komise pro cenné papíry, která se později sloučila s ČNB. Toto středisko podle komise učinilo nestandardní nabídku na odkup akcií ŠTI Holding, z které mohli podílníci ŠTI Holding nabýt dojmu, že v případě nevyužití nabídky o své akcie přijdou.

Středisko Služeb Kupónové Privatizace navíc tehdy podle komise používalo hlavičkový papír s logem, které nápadně připomínalo dokumenty Střediska cenných papírů (SCP), což je centrální evidence majitelů cenných papírů. SCP sídlí taktéž v Praze v Rybné 14.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru