Obě továrny by podle japonského listu Nikkei měly zahájit výrobu ve fiskálním roce do konce března 2011. Roční kapacita výroby automobilky by měla díky tomu stoupnout o 200.000 vozů, uvedl list bez udání zdroje. Do dokončení prací na továrnách by automobilka měla investovat dalších 100 miliard jenů (19,1 miliardy Kč).

Toyota sice plánuje omezit výrobu některých závodech v Japonsku a Británii, na druhé straně však chce zvýšit investice v oblastech méně citlivých na vývoj devizových kurzů a na rostoucích trzích. V USA se obnovení prací týká továrny v Mississippi, kde plánuje Toyota vyrábět vozy Corolla, případně Prius. V Číně se rozhodnutí dotkne továrny, kterou Toyota staví v rámci společného podniku s čínskou FAW Group, napsala agentura Reuters.

Toyota je největším výrobcem automobilů na světě. Společnost se ve druhém fiskálním čtvrtletí vrátila po třech čtvrtletích ztrát k zisku. Čistý zisk v období červenec až září činil 21,8 miliardy jenů, meziročně však zisk klesl o 84 procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru