INFOGRAFIKA: DUBAJ
 
Podívejte se na grafiku (ZVĚTŠIT)
Z pražského ruzyňského letiště začne od poloviny příštího roku létat přímá linka do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Každodenní spoj bude provozovat společnost Emirates. Řekla to ve středu mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

"Novou dálkovou linku otevíráme po téměř 2,5letém vyjednávání. Cestujícím tak nabídneme nejen nejrychlejší spojení do Asie, ale i pro cestování na australský kontinent," uvedla Krejčí.

Emirates na linku nasadí Airbus A 330 s kapacitou 278 míst. Let potrvá šest hodin. "Očekáváme, že novou linku využije až 100 tisíc cestujících ročně," komentoval vstup Emirates šéf Letiště Praha Miroslav Dvořák. Nyní létá ročně do Dubaje kolem 30 tisíc lidí.

Osmá přímá dálková linka

Přímé spojení do Dubaje je osmou dálkovou linkou, kterou bude Letiště Praha v příští letní sezóně nabízet. Vedle spojů do New Yorku a korejského Soulu letadla z Prahy létají hlavně do republik bývalého sovětského svazu Novosibirksu, Taškentu a Almaty. V létě by se mělo znovu objevit přímé spojení do americké Atlanty.

"Získáváme další dálkovou linku. Posiluje se tím naše pozice vstupní brány do střední a východní Evropy," dodal Dvořák. 

Sheikh Ahmed bin Saeed Al-Maktoum, generální ředitel Emirates Airline & Group uvedl: "Tato linka znamená pro Emirates rozšíření naší nabídky o populární turistickou destinaci. Jsme nadšeni, že můžeme mezi naše linky přidat i Prahu, která se tak stává dvacátou čtvrtou  destinací Emirates v Evropě."

Letištěm letos za 11 měsíců prošlo 11 milionů lidí, tedy o necelých devět procent méně než loni. Největším dopravcem na letišti jsou České aerolinie.

Cestující mají v nadcházející letní letové sezoně k dispozici nabídku 50 leteckých společností spojujících Prahu přímou linkou se 125 destinacemi po celém světě. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist