Energetická skupina ČEZ získala od české pobočky UniCredit Bank úvěr v objemu 75 milionů eur, tedy v přepočtu téměř dvě miliardy korun. Splatnost úvěru je dva roky. ČTK to dnes řekla mluvčí Eva Nováková.

Úvěrovou smlouvu skupina ČEZ uzavřela s UniCredit Bank Czech Republic 22. prosince. "Prostředky z úvěru budou použity na všeobecné finanční potřeby Skupiny ČEZ," dodala Nováková.

Obnova a rozvoj distribuční soustavy

Skupina již letos uzavřela úvěrovou smlouvu s EIB na až 200 milionů eur na podporu financování obnovy a rozvoje distribuční soustavy v ČR, nebo smlouvu s konsorciem vedeným Bayerische Landesbank na 262,3 milionu eur na výstavbu větrné elektrárny v rumunském Fantanele.

Společnosti ČEZ stoupl do září čistý zisk meziročně o 6,6 procenta na 44,2 miliardy korun. Provozní výnosy ve stejném období vzrostly o 5,1 procenta na 138,6 miliardy korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist