Společnosti Globus ČR, která v Česku provozuje 14 hypermarketů, v účetním roce 2008/2009 vzrostly tržby meziročně o zhruba 620 milionů korun na 23,3 miliardy korun. Zisk hypermarketů Globus ale klesl o 135 milionů na 286,4 milionu korun. Účetní rok firmy začíná vždy v červenci a končí následující rok v červnu.

Hypermarkety Globus ve finančním roce 2008/2009 navzdory meziročně vyšším tržbám vykázaly nižší obchodní marži. Ta klesla na 3,559 miliardy korun z 3,653 miliardy v roce předchozím.

Výsledky hospodaření společnosti Globus odpovídají celosvětovému trendu. Největším světovým obchodním řetězcům v účetním roce do konce loňského června navzdory hospodářské recesi vzrostly tržby, většina obchodníků ale podle studie společnosti Deloitte vykázala nižší zisk.

V předchozím hospodářském roce vzrostl společnosti Globus ČR čistý zisk meziročně o 66 milionů korun na 421 milionů korun. Hypermarkety Globus tehdy zvýšily i tržby, a to meziročně o bezmála 2,6 miliardy korun na téměř 22,7 miliardy korun.

Německý řetězec Globus otevřel svůj první hypermarket v ČR v roce 1996. Na předloňském žebříčku deseti největších obchodních řetězců v ČR připadlo společnosti Globus šesté místo.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru