TOP 5 žebříčku Vstřícná banka

 

1. Raiffeisenbank - 65,11

2. mBank - 64,59

3. Komerční banka - 62,69

4. Česká spořitelna 61,93

5. GE Money Bank 61,34

 

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je Raiffeisenbank. Druhá je mBank a třetí Komerční banka. Vyplývá to z výsledků projektu OVB Vstřícná banka za první čtvrtletí letošního roku. Nejnižší hodnocení obdržela mezi 11 největšími bankovními domy Citibank.

Hodnocení OVB Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje osmičlenná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí návštěvníci webu www.vstricnabanka.cz.

Z maximálně možného hodnocení ve výši 100 procent získala Raiffeisenbank 65,11 procenta, mBank 64,59 procenta a Komerční banka 62,69 procenta. Poslední Citibank obdržela rating 46,27 procenta. "Vyrovnanost výsledků bank mě překvapila a zároveň to jasně ukazuje na konzervativní přístup při hodnocení bank a správnou volbu koeficientů jednotlivých hodnotících subjektů," uvedl šéf serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher, který projekt organizuje.

Vyrovnané výsledky neočekával ani člen představenstva OVB Allfinanz Michal Knapp. "Považuji to jako výchozí pozici pro další ratingy za velmi pozitivní, protože se tak může více projevit snaha bank o dosažení lepšího výsledku a další zkvalitnění jejich služeb," uvedl Knapp.

U odborné poroty, jejíž váha na celkovém výsledku dosahuje 58,3 procenta, nejlépe dopadla Česká spořitelna následovaná Komerční bankou a Raiffeisenbank. Server bankovnipoplatky.com disponuje při hodnocení vahou 25 procent, zbylých 16,7 procenta připadá na hlasování veřejnosti. Výsledky hodnocení budou organizátoři projektu ohlašovat pravidelně každé čtvrtletí, za letošní druhý kvartál budou zveřejněny 5. července.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru