ČEZ podepsala s rumunskými společnostmi Termoelectrica a Electrocentrale Galati memorandum o modernizaci tepelné elektrárny a výstavbě nové paroplynové elektrárny v Galati v listopadu 2008. Po vypracování realizační studie se však podle ČEZ ukázalo, že projekt je vzhledem k vysokým nákladům spojeným s budováním plynovodu a nutností demolice některých staveb v majetku místní elektrárny technicky a ekonomicky neprůchodný.
"Rozhodnutí opustit projekt bylo založeno na několika technických parametrech i na řadě významných finančních aspektů," napsala ČEZ podle Bloombergu. "Vzhledem k těmto klíčovým okolnostem se Skupina ČEZ rozhodla soustředit své finanční zdroje v Rumunsku na jiné rozpracované podnikatelské aktivity," dodala firma.
ČEZ má v Rumunsku podíl na společném podniku pro výstavbu dvou nových bloků rumunské jaderné elektrárny Černavoda. Kromě toho buduje poblíž rumunského pobřeží Černého moře větrnou farmu o instalovaném výkonu 600 MW.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist