11.11.2010 10:55   %  
CME 390.5 -5.68
Index PX
11.11.2010 12:00 1151.3 b.

Jako na jízdě z Mt. Everestu se ve čtvrtek ocitly akcie mediální skupiny Central Media European Enteprises (CME). Na pražské burze totiž padaly i o více než 8 procent, kolem 12. hodiny se propad zmírnil na necelých 6 procent. Titul se tak propadl až k úrovni 380 korun na akcii, aktuálně se pohybuje o 10 korun na akcii výše.

Jak vyplývá ze zprávy Patria Online, jde o přímou reakci na sdělení agentury Bloomberg, že společnost bude vyřazena z indexu MSCI Czech Republic Index ze skupiny globálních akciových benchmarků MSCI. Dnem vyřazení by měl být poslední listopad s tím, že "v rámci emerging markets z podskupin indexu odejde sedm titulů, z nichž jedním je CME, a zařazeno bude 52 titulů, z nich 38 v Asii," cituje Patria Bloomberg.

Další ranou pro akcie CME pak podle serveru byla zpráva o tom, že generální ředitel Adrian Sarbu prodal minulý čtvrtek (4. listopadu) 29,8 tisíce akcií společnosti při průměrné ceně 23,97 USD, a získal tak 713 800 USD – tedy asi 12,76 milionu korun.

"Faktorem při rozhodování o prodeji akcií managementem mohla být i relativně dobrá cena. Nicméně se jedná jen o odprodej velmi malé části z celkově držených akcií, proto si nemyslím, že to lze považovat za signál investorům, že by pan Sarbu nevěřil v jejich růst. Prodej rovněž může odrážet různou strukturu opčních programů nebo individuální preference. Nicméně, jakýkoliv odprodej akcií krátce po ne moc oslnivých výsledcích vyvolává obavy investorů," komentoval manažerské obchody Tomáš Tomčány, analytik Patria Finance.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru