Společnost CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, plánuje prodat dluhopisy v celkové sumě 170 milionů eur (4,2 miliardy Kč). Hlavním účelem emise je získat peníze na splacení dluhu 2,8 miliardy korun, který má firma u České spořitelny. Oznámila to v pátek  mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která je stoprocentním vlastníkem CET 21.

Firma chce nadřízené zajištěné dluhopisy s pevným výnosem udat formou přímého prodeje vybraným americkým a evropským institucionálním investorům čili v rámci takzvaného private placement. Transakce se uskuteční podle amerického zákona o cenných papírech.

Příjmy z emise dluhopisů budou použity k plnému splacení dluhu, který má firma v České republice, což vyjde na přibližně 115 milionů eur. Půjčku firmě na konci roku 2009 poskytla Česká spořitelna společně s bankami UniCredit a BNP Paribas. Dalších 49 milionů eur půjde na splacení duhu vůči mateřské CME, která těmito penězi chce umořit část svého dlouhodobého dluhu.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru