Začátek uplynulého týdne se nesl ve znamení nervozity ze závěru týdne předchozího, kdy přišla ne příliš potěšující data především z amerického trhu práce. Ale indexy byly podpořeny hned v pondělí prohlášením šéfa Fedu Bernankeho o možném navýšení 600 miliardového balíku, který centrální banka chce odkupem dluhopisů dostat do ekonomiky USA.

Trh hodně očekával, jak bude probíhat schválení irského úsporného balíčku. Ten schválen byl a MMF tak uvolní první část pomoci pro Irsko, konkrétně ve výši 22,5 miliard eur. Trhům pomohlo přebít obavy z dluhů evropských periferií i následné ohlášení plánu na rozšíření daňových úlev americkým prezidentem (které byly již navrženy za éry Bushovy administrativy), což posunulo indexy na dvouletá maxima.

Zmírnit obavy o Evropu pomohlo i pokračující ujišťování, že balík 750 miliard eur bude pro pomoc zemí, které o ni požádají, dostatečný. V době, kdy všichni vidí, jak nabitý emisní kalendář má začátkem příštího roku Portugalsko, je to zpráva, která přinesla alespoň částečné uklidnění. Po úspěšné aukci španělských a portugalských bondů minulý týden tak indexům nic nebránilo pokračovat v cestě vzhůru.

Výrazněji se dařilo těžařským společnostem a maloobchodním řetězcům poté, co Tesco oznámilo nárůst tržeb.

V druhé polovině týdne se přidaly dobré korporátní zprávy a aktivita v oblasti fúzí a akvizic. Zvýšené doporučení na Prudential od UBS a lepší výhled na sektor životního pojištění v USA od S&P pomohlo celému pojišťovacímu oboru.

Spekulace o možném zájmu o značku Burberry a divizi Fiatu vyrábějící traktory táhlo nahoru nejen dotčené tituly, ale dávaly trhu najevo, že obchodní aktivita roste a zůstává tak optimismus v globální ekonomické oživení.

Hůře se dařilo automobilkám v čele s Volkswagenem poté, co Čína oznámila možné ukončení podpůrných opatření k nákupům osobních vozů.

Závěr týdne pak přinesl ze začátku mírné vybírání zisků, ale přesto dopoledne přetrvávala nákupní nálada v duchu optimismu předchozích dní.