Zájem o Sazku investiční skupině Penta nijak nezabrzdil projekt vlastní loterie. Fortuna, kterou Penta vlastní, tak rozjela naplno nábor lidí pro projekt číselných loterií a stíracích losů.

Dříve přední zájemce o Sazku Penta je zřejmě již mimo hru o ovládnutí předlužené loterijní společnosti. V pondělí totiž ofoiciálně oznámila skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, že převzala pohledávky podnikatele Radovana Vítka. A svoje kroky PPF navíc koordinuje se skupinou KKCG, čímž se společně stávají nejsilnějšími věřitelskými subjekty vůči Sazce.

Fortuna zahájí v září

Tím je Penta zřejmě definitivně ze hry v boji o Sazku, ale ne na poli loterií. Pokračuje v přípravě největší konkurence Sazky – číselné loterie, kterou chce prostřednictvím Fortuny rozjet letos v září. Už v květnu pak chce Fortuna nabízet stírací losy.

Sázková společnost kvůli tomu nabírá lidi a na internetových serverech se objevilo hned několik inzerátů na nová místa. Například na portálu jobs.cz je vypsána nabídka hned několika pozic.

Už od začátku března hledá sázková kancelář například produktové manažery, manažery vztahů se zákazníky, oblastní ředitele, obchodní zástupce a PR managera svého loterijního projetku.

Sto nových lidí kvůli loteriím

„Na začátku roku jsme obsadili klíčové pozice v projektu, nyní průběžně dotváříme jednotlivá oddělení jako obchod či marketing. Předpokládáme, že na konci letošního roku bude loterijní tým čítat zhruba 100 lidí,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

„V budování svého loterijního projektu pokračujeme bez ohledu na probíhající jednání kolem Sazky. S postupným spouštěním našich her počítáme v avizovaných termínech,“ dodal Šrain.

Loterijní společnost chce vybudovat síť svých terminálů podobně, jako má nyní Sazka. Opřít se může o svou síť asi šesti set poboček, expandovat bude chtít ale zřejmě i do trafik a obchodů. Terminály pro ně vyrábí nadnárodní společnost Intralot sídlící v Řecku.

Penta: Sazce chceme pomoci

Penta pak uvádí, že její aktivity kolem Sazky nemají žádný vliv na přípravu loterie Fortuny. „Penta nabízí Sazce pomoc a podporu při její stabilizaci a restrukturalizaci. Úspěšná realizace takového projektu by mohla být předpokladem další spolupráce mezi Pentou a Sazkou,“ řekl mluvčí Penty Martin Danko.

Ta by podle něj podléhala souhlasu akcionářů a od něj by se mohly odvíjet konkrétní návrhy na spolupráci mezi Fortunou a Sazkou. „Určitě to ale v současnosti není téma dne, a to i ve vazbě na aktuální dění kolem Sazky,“ dodal Danko.