Do čela všech neziskových aktivit Zdeňka Bakaly a Michaely Maláčové byl jmenován Tomáš Klvaňa. V této roli bude odpovědný za široké portfolio iniciativ, kterých se Zdeněk Bakala účastní a které si kladou za cíl posílení demokracie, politické odpovědnosti a transparentnosti v ČR a střední Evropě. Patří sem již existující instituce jako například Nadace Zdeňka Bakaly, podporující české studenty na zahraničních univerzitách, či Knihovna Václava Havla, stejně jako instituce vznikající. Jednou z nich bude pobočka amerického Aspen Institute, jež vznikne v Praze ve druhé polovině tohoto roku.

"Jsem rád, že budu moci využít svých zkušeností z práce ve veřejné sféře, stejně jako svých manažerských, novinářských a pedagogických zkušeností při práci na potřebných projektech v Česku. Jedním z nejdůležitějších úkolů je založení a rozjezd Aspen Institutu," potvrdil v neděli ve Washingtonu Tomáš Klvaňa.

Aspen Institute se dlouhodobě věnuje podpoře politiky založené na hodnotách, myšlenkách a ideálech dobré společnosti („good society“), jež propaguje prostřednictvím seminářů a konferencí. Má pobočky v Německu, Francii, Rumunsku, Itálii, Japonsku a Indii.

"V Aspen Institutu se těšíme na spolupráci s Tomášem Klvaňou a věříme, že naše pobočka v Praze brzy zahájí činnost. Já sám práci pana Klvani v akademické a politické sféře obdivuji," řekl v neděli ve Washingtonu Walter Isaacson, prezident Aspen Institute ve Spojených státech.

Klvaňa působil jako vládní zmocněnec pro komunikaci projektu protiraketové obrany, mluvčí a poradce prezidenta republiky, byl odborným stážistou na Harvardově univerzitě (Shorenstein Fellow na Kennedy School of Government), kde se věnoval výzkumu vztahu médií a občanské společnosti. Pracoval jako manažer globální korporace British American Tobacco v Praze, Hamburku, Londýně a Bruselu a působil rovněž v různých funkcích v žurnalistice včetně postu zástupce šéfredaktora Hospodářských novin.

Klvaňa přednáší na New York University v Praze, je členem České euroatlantické rady a představenstva Harvard Klubu ČR a věnuje se dlouhodobě mezinárodním vztahům, bezpečnostní politice a teorii komunikace. Žil a pracoval ve Spojených státech, získal doktorát z University of Minnesota a kromě toho má i magisterský titul z Karlovy univerzity.

Zdeněk Bakala je mimo jiné většinovým majitelem vydavatelství Economia, které také provozuje server iHNed.cz a vydává Hospodářské noviny.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru