Přes 53 milónů korun si za loňský rok vydělalo představenstvo Komerční banky. Je to o 4 milióny korun víc než v roce 2009. Loňský příjem šéfa představenstva Henriho Bonneta překročil 11 milionů korun. Nejvíc, skoro o 790 tisíc korun než jeho šéf, obdržel člen představenstva Didier Colin, který byl v Komerční bance odpovědný za rizika. Práci v představenstvu ke konci loňského roku skončil a od ledna ho nahradil Aurélien Viryi. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou dnes zveřejnila Komerční banka.
Komerční banka je pro vlastníka zlatý důl
Po ČSOB byla Komerční banka vloni nejziskovější českou bankou. Čistý zisk se meziročně zvýšil o 2,3 miliardy korun na dosáhl 13,4 miliardy korun. Za rok 2009 Bonnetova odměna činila jen 3,03 miliónu korun. Bonnet ale do funkce nastoupil až v polovině září 2009.´
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








