Letos se vůbec poprvé v novodobé historii neotevře v Česku žádné nákupní centrum. Developeři však spustí premiéry příští rok. Největší bude Forum Ostrava. Také všechny další, až na dvě výjimky, budou mimo Prahu.

Ačkoliv mnozí tvrdí, že novodobých nákupních center je už v Česku dostatek, jejich investoři stejný názor nesdílí. A to navzdory tomu, že některá z nich, zejména v Praze, již několik let trápí nízká návštěvnost, a tím pádem nevalný zájem obchodních značek o provozování prodejen v polomrtvých lokalitách.
 
Letos to bude vůbec poprvé, co se v Česku neotevře žádné nákupní centrum v pravém slova smyslu, příští rok však čeká premiéru hned několik z nich. "Budou ale stále převažovat extenze stávajících center či výstavba retail parků,“ řekla HN Lenka Šindelářová z realitně-poradenské společnosti DTZ.

Největším centrem, které v roce 2012 otevře, bude Forum Ostrava na území bývalé koksovny Karolina od společnosti Multi Development s pronajímatelnou plochou 57 tisíc m2.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se