Zakladatelé společnosti Eduard Kučera a Pavel Baudiš se tak mohou zřejmě těšit na velmi dobrý podíl na zisku. Firma pravděpodobně část loňského profitu rozdělí v podobě dividendy mezi akcionáře, kterým je kromě obou zakladatelů ještě fond Summit Partners. Loni za minoritní podíl v Avastu dal skoro dvě miliardy korun.

Zakladatele Avastu jedna z největších transakcí v českém IT sektoru katapultovala mezi české miliardáře. "Nechápeme stejně jako naši investoři, proč existují ziskové softwarové firmy, které nevyplácejí dividendy. Je pravděpodobné, že my po projednání představenstvem a valnou hromadou část zisku vyplatíme,“ řekl v rozhovoru pro server IHNED.cz Kučera.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se