Ze "smrti největší loterijní firmy v Česku" viní podnikatele Petra Kellnera a Karla Komárka, podle jiných ji zavinil on sám, když prosadil stavbu neúnosně drahé Sazka areny, jejíž cena se vyšplhala až na deset miliard korun a vláda premiéra Špidly odmítla poskytnout státní garance.

Právě kvůli splácení dluhopisů za miliardy korun investovaných do stavby areny se Sazka dostala nejprve do platební neschopnosti a minulý týden do konkurzu.

Aleš Hušák zůstává ve funkci generálního ředitele předsedy představenstva Sazky, ale pouze aby plnil úkoly, které mu zadá insolvenční správce Josef Cupka.

Šéfem Cupkova týmu, který bude pomáhat obnovit provoz Sazky, bude bývalý generální ředitel slovenské Fortuny Marek Biely. V týmu je i bývalý místopředseda představenstva Sazky a prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek, který by měl vysvětlit technické záležitosti.  Právě Ječmínek je jedním z bývalých členů představenstva Sazky, který vystupoval nejostřeji proti Aleši Hušákovi.

Situaci Sazky nepomáhá ani to, že se ještě letos v létě chystá spustit vlastní číselné loterie několik nových konkurentů, mezi nimi Fortuna a Synot Tip. Číselnou loterii chystá také Chance a Tipsport.

On-line rozhovor se posouvá: Aleš Hušák měl původně na dotazy čtenářů IHNED.cz odpovídat v pátek od 10:00, ale v pátek ráno oznámil, že ruší celý svůj páteční program. Jeho asistentka přislíbila, že on-line rozhovor se uskuteční během příštího týdne.

Upozornění: Dotazy čtenářů zviditelňuje redakce se zpožděním. Děkujeme za pochopení.

Online rozhovor

On-line rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
bambulka
Dobrý den pane Hušáku, znáte dnes už pravý důvod vašeho bývalého zástupce pana Ječmínka pro to,co vám i celé Sazce udělal? Dokážu pochopit,že se vaše cesty rozešly,to se někdy stává,ale proč to udělal zrovna tímto způsobem? Stále se mluví jen o vašich příjmech,ale on také jistě neměl plat zanedbatelný...kdyby byl charakter,tak prostě odejde ze svých funkcí,ale místo toho začal spolupracovat s věřiteli.To dokáže opravdu málokdo.děkuji za odpověď a držte se!
cibulka
Dobrý den, pokud to není tajemství,můžete říct,z jakého důvodu rezignoval v představenstvu na svou funkci pan Tomáš Král? doufám,že hokejová organizace bude stát stále za vámi,přece jen se hala stavěla hlavně původně kvůli hokeji. díky za odpověď
bambulka
Pane Hušáku, zajímalo by mě,zda vám ve vašem okolí lidé vyjadřují také podporu a ne jen negativní postoj? Od známých vím,že média dělají divy v tom smyslu,že vás neznají osobně a přesto vás soudí..bohužel to je vlastně záměr.Zajímavé je,že nikdo už neinformuje o tom,kolik majetku má pak Komárek s p.Kellnerem. Líbí se mi,že vy na ně špínu neházíte,většinou jen reagujete na jejich výroky.Chtěla bych vám popřát hodně síly,zdraví a pevné nervy v tom boji,který chcete vést.Klobouk dolů před vaší odhodlaností,držte se dál...někdy vede k pravdě dlouhá cesta,ale jednou se to zlomit musí. Hezký den
šmudla
Pane Hušáku,teď vás média melou v souvislosti s vaším platem a odměnami.Připadá mi to neetické.Proč se někdo nezajímá také o platy pánů Kellnera,Komárka a dalších? Všichni mají máslo na hlavě,kdyby ten plat nabídli mě,taky bych neodmítla a kdo ano? Přeji vám hodně zdraví a hodně sil!
Ales Nuc
Dobry den, co vas jeste motivuje pracovat? Nerikate si, ze podobne starosti jake ted mate vam za to uz nestoji? Mate nejakou radu, kterou byste doporucil manazerum?
eda k.
Rád uvádíte příběhy o tom jak Vám všichni hází klacky pod nohy. Popište nám příběh o 200 milonech pro český sport, pro kluky v trenýrkách a příběh o 150 milonech za chod Vaší osobní administrativy a s tím spojený úspěch SAZKY.
Petr Kazda
Potopit takový "stroj na peníze", jakým SAZKA byla, je jistě velké umění. Dokážete vysvětlit jak je možné, že jste se vrhli do tak megalomanské a riskantní investice, jakou byla SAZKA Arena? Kdo ten projekt schválil? Už od začatku bylo přece jasné, že tak obrovská finanční zátěž bude zdrcující a přesto jste to prosadili. Realizovat SAZKA Arénu mohl být buď umýsl s cílem podnik zničit nebo neprosto neuvěřitelná hloupost. Jak to tedy bylo?
Jiří Hanč
Pěkný den, mnoho let jste se pohyboval na výsluní.Plácal se s politiky a hodně lidí Vám leštilo kliky.Dnes se od Vás mnoho lidí odvrátilo.Byl jste vrchnim představitelem firmy,která zde měla do určité doby monopolní postavení.Dle mého názoru není až zas tak velkym uměním vytvořit ve firmě s takovym postavenim zisky,to samé platí např.o firmě ĆEZ,ale přivézt ji tzv.na buben to je husarský kousek.Kdo nyní bude financovat malé kluky v trenýrkách?Nejde o prvoligové fotbalové a hokejové týmy,ale o TJ v malých obcích a městečkách?Tlačili Vás do stavby Sazka Arény politici a nebo šlo jen rozhodnutí akcionářů? Jinak držím palce
Jiri Novotny
Vazeny pane Husaku, jsem presvedcen a doufam, ze vsechny kroky ohledne Sazky budou -krome jineho- predmetem vysetrovani organu cinnych v trestnim rizeni. Jak i sam opakovane pripoustite, na soucasne situaci "byvaleho narodniho sampiona" mate nemaly dil viny. Spud pak bude kroky managementu posuzovat optikou principu "business judgment". Domnivate se, ze Vase kroky obstoji nebo spis Vas osobni majetek skonci jako drobne Pyrrhovo vitezstvi v rukach veritelu a Vy v rukach justice? Nebude pripad Sazky prave tim prvnim, kde soud dovodi trestni odpovednost predstavenstva? Dekuji.
Jarda
Přeji dobrý den pane Hušáku, znáte se osobně s zakládajícími členy občanského sdružení ČSTV? A byl jste někdy členem tohoto sdružení, nemyslím přes jinou pravnickou osobu, ale přímo členem ČSTV? Děkuji za odpověď JP