V Tokiu se v pondělí poprvé od roku 1952 vstávalo o hodinu dřív. Změnu zavedla tamní radnice pro své zaměstnance a doporučila ji i místním firmám.

Město tím chce vyřešit palčivý problém - přetrvávající nedostatek elektrické energie, za který může ničivé zemětřesení z letošního března. "Je to pro dobrou věc a nás to nic nestojí,“ nechal se slyšet zástupce tokijské radnice - Shintaro Ishihara.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se