Někteří ekonomové tvrdí, že česká ekonomika může na evropské dluhové krizi vydělat. Podle ekonoma Pavla Kohouta jsem už na krizi vydělali, a to na jaře minulého roku, kdy byl první vlna řecké krize. Tehy došlo odlivu kapitálu z periferních ekonomik Evropy směrem do centra.
,,Tento příliv peněz pomohl Německu a také české ekonomice, neboť z tohoto hlediska jsme byli rovněž v evropském centru. Na řecké krizi jsme tedy již vydělali! Svědčí o tom statistiky české průmyslové výroby," napsal našemu serveru Kohout.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













