Elektronický obchod zaznamenává každým rokem vysoký nárůst. Stejně jako v Paříži se nakupuje na Champs-Élysées, v New Yorku na Páté Avenue, v Praze v Pařížské ulici, tak na internetu představují tato známá místa doménové adresy. Nejdražší takové adresy mají v současnosti hodnotu v řádu milionů dolarů. Je proto logické, že se o ně vedou často spory. České doménové adresy mají ve srovnání se zahraničními pro řešení sporů svá specifická pravidla.

Problém nastává zejména za situace, kdy si dvě osoby zaregistrují doménu zcela totožnou a jedinou odlišností je koncovka (např. www.economia.com a www.economia.cz), nebo dojde jen k nahrazení určitého písmena v doméně (například www.economia.cz a www.economie.cz) nebo se jedná o čistý parazitismus v podobě účelové registrace známého doménového jména a následném vyjednávání o odprodeji (například.www.microsoft.cz, www.apple.cz).

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.