Německý expert na obnovitelné zdroje za Stranu zelených Hans-Josef Fell má v budoucnosti německé energetiky jasno. Očekává, že se německé jaderné elektrárny odpojí už v roce 2017, protože už nebudou potřeba.
Zároveň posílá vzkaz do jaderného Česka: elektřinu z Temelína nebudeme potřebovat.
“Odstavení jaderných elektráren o pět let dříve je pro nás jasně uskutečnitelná záležitost,” řekl Fell. “Množství obnovitelné energie se zvyšuje tak rychle, že už za šest let můžeme fungovat bez jádra,” dodal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











