Německý expert na obnovitelné zdroje za Stranu zelených Hans-Josef Fell má v budoucnosti německé energetiky jasno. Očekává, že se německé jaderné elektrárny odpojí už v roce 2017, protože už nebudou potřeba.

Zároveň posílá vzkaz do jaderného Česka: elektřinu z Temelína nebudeme potřebovat.

“Odstavení jaderných elektráren o pět let dříve je pro nás jasně uskutečnitelná záležitost,” řekl Fell. “Množství obnovitelné energie se zvyšuje tak rychle, že už za šest let můžeme fungovat bez jádra,” dodal.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se