Německé elektrárenské společnosti zvažují, že kvůli plánu nuceného uzavírání jaderných elektráren podají na německou vládu žalobu k ústavnímu soudu. Budou také požadovat miliardy eur na odškodném, uvedla v neděli internetová verze německého týdeníku Der Spiegel.

Právní posudek, jehož vypracování zadal koncern E .ON, došel k závěru, že plán německé vlády ukončit výrobu elektřiny z jádra do roku 2022 je neústavní, uvedl Spiegel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se