Německé elektrárenské společnosti zvažují, že kvůli plánu nuceného uzavírání jaderných elektráren podají na německou vládu žalobu k ústavnímu soudu. Budou také požadovat miliardy eur na odškodném, uvedla v neděli internetová verze německého týdeníku Der Spiegel.
Právní posudek, jehož vypracování zadal koncern E .ON, došel k závěru, že plán německé vlády ukončit výrobu elektřiny z jádra do roku 2022 je neústavní, uvedl Spiegel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











