Německo uzavře všech svých 17 jaderných elektráren nejpozději do roku 2022. Dohodla se na tom německá vládní koalice.Středopravá koalice kancléřky Angely Merkelové se začala odklánět od jaderné energie v reakci na jadernou krizi v Japonsku.

Velké výhrady k plánům berlínské koalice má především průmyslový sektor. Podle prezidenta Spolkového svazu německého průmyslu Hanse-Petera Keitela hrozí oslabování Německa jako průmyslové země.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se