Na straně “zastánců konvenčních” zdrojů energie stojí společnosti s vysokou spotřebou elektřiny - papírny, hliníkárny nebo cementárny. Ty mají strach, že se odchod od jádra negativně promítne na jejich účtech za elektřinu, píše internetová verze německého týdeníku Der Spiegel.
Nemecká ocelářská federace WV Stahl spočítala, že cena energie pro její členy může kvůli odpojední jádra vzrůst až na sto milionů eur ročně. Samotný odchod od jádra by podle nedávného odhadu ekonomického institutu IW-Köln mohl Německo přijít na 55 miliard eur (1,3 bilionu korun).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










