Polsko se jako jediná země Evropské unie v roce 2009 dokázalo vyhnout recesi a jeho ekonomika, která solidně rostla i loni, letos ještě zrychlila. Silné hospodářství přispělo k rozšíření tzv. střední třídy, která si může dovolit utratit peníze i za luxusní zboží.

Podle serveru hnonline.sk Poláci loni utratili na drahé značkové věci přibližně 30 miliard zlotých (7,61 miliardy eur) a letos by to mělo být ještě víc.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se