Zájem o stavební spoření se výrazně snižuje. Všech pět tuzemských stavebních spořitelen půjčilo za první pololetí jen zhruba 22 miliard korun, což je meziroční pokles o 28 procent a nejhorší výsledek od roku 2005. O desetinu klesl i počet nově uzavíraných smluv.
Letošní vývoj ve stavebním spoření vyvolává silné znepokojení spořitelen. "Pokles úvěrů je dramatický. Lidé se obávají vzít si úvěr od stavební spořitelny, protože si nejsou jisti, co se s nimi stane. Raději si proto jdou do bank pro hypotéku,“ řekl ve čtvrtek HN v reakci na pololetní výsledky Vojtěch Lukáš, prezident Asociace stavebních spořitelen. Hypoték si lidé vzali dvakrát tolik, než stavebních úvěrů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










