Šéfkou energetického regulačního úřadu zítra vláda jmenuje Alenu Vitáskovou. HN to dnes odpoledne potvrdil nejmenovaný zdroj z okolí premiéra Petra Nečase.

Mandát bývalého předsedy ERÚ Josefa Fiřta vypršel počátkem července. Od té doby se vláda zatím nedokázala shodnout na jménu jeho nástupce.

Nejčastěji se o nástupci Fiřta mluvilo o současném místopředsedovi Blahoslavu Němečkovi.

Nakonec však do hry vstoupila někdejší šéfka Transgasu a později i předsedkyně představenstva Pražské teplárenské Alena Vitásková a vylobbovala si své zvolení v okolí předsedy vlády.

Vyjádření Vitáskové se zatím nepodařilo sehnat, neboť nezvedá svůj mobilní telefon.  

Pokud vláda o jmenování Vitáskové zítra opravdu rozhodne, udělá to na poslední chvíli. V srpnu totiž začne platit novela energetického zákona, podle níž už šéfa ERÚ vláda jen navrhuje, ale jmenování už spadá do kompetence prezidenta. mění se také délka mandátu z pěti na šest let.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist