Ministerstvo financí usoudilo, že živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) platí moc nízké daně. Rozdíl mezi tím, co od nich stát vybral, a co jim vrátil, se totiž za první půlrok dostal přes miliardu do minusu - přesně 1,2 miliardy.

Ministr financí Miroslav Kalousek proto chce sáhnout na největší výhodu OSVČ – na výdajové paušály.

Nejsou to přitom ani čtyři měsíce, co Kalousek při představování daňové reformy sliboval, že paušály se nesníží. Mimo jiné i proto, aby neohrozil křehký růst české ekonomiky.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se