Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura představil v pondělí v Praze nové autobusy Student Agency express.

Autobusy Irizar na podvozku Volvo nabídnou cestujícím nové možnosti palubní zábavy obdobné standardům z dálkové letecké dopravy. První autobus z dvaceti bude jezdit od příštího pondělí na lince Praha–Brno.

Nové autobusy jsou postaveny na podvozku Volvo, karosérii a interiér dodala společnost Irizar, systém palubní zábavy pak společnost Molpir.

Autobusy používají zesílenou technologii příjmu internetového signálu.

"Nové autobusy umožní cestujícím sledovat desítky filmů, hrát interaktivní elektronické hry, sledovat televizi nebo pracovat během jízdy s využitím internetu. Pomůže jim k tomu robustnější příjem internetového signálu a možnost připojení k elektrické zásuvce 230 V," uvedla Ivana Kašická ze Student Agency.

Nové autobusy společnosti Student agency
Nové autobusy společnosti Student agency

V každém sedadle nových autobusů bude individuální doteková obrazovka, cestující si budou moci vybrat z asi 50 filmů a dalších 50 krátkých seriálů či spotů, v nabídce je i možnost hry elektronických her nebo poslech hudby. Firma také cestujícím nabídne lepší signál připojení k wi-fi.

"Po celé Evropě jezdí zatím takových autobusů kolem 60, jde o novinku, o kterou je ale velký zájem," řekl Mladé frontě Dnes Jiří Svoboda z Molpiru. Podle něj ani napájení zhruba 60 obrazovek a chod celého systému nezvyšují nároky na spotřebu nafty během jízdy.

Celková hodnota pořízených autobusů se blíží k 200 milionům korun. Student Agency chce postupně linku Praha–Brno novými autobusy pokrýt celou. Od října se cestující s novými autobusy setkají i na lince do Vídně.

Další možnou destinací pro provoz v příštím roce je Liberec.

Cena pro cestování na lince Praha–Brno se nemění. Cena otevřené jízdenky a jízdenky na pevné datum zůstává na 200 korunách.

 

Zakladatel, majitel a ředitel Student Agency Radim Jančura bude v úterý od 13:00 odpovídat na dotazy čtenářů IHNED.cz v on-line rozhovoru.