Stát dá podle týdeníku Ekonom do roku 2015 na kybernetickou obranu 1,2 miliardy korun. Vláda totiž na konci července schválila strategii kybernetické bezpečnosti na další čtyři roky.

Podle ní bude stát platit náklady na aktivity vedoucí k posílení kybernetické bezpečnosti komunikačních sítí v České republice ve výši 300 milionů korun ročně.

Většinu peněz chce získat ze strukturálních fondů EU, napsal ve čtvrtek server Ekonom.cz.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se